İstanbul Sancaktepe Satılık Araç

22 Mayıs 2021
İstanbul Sancaktepe Satılık Araç

İstanbul Sancaktepe Satılık Araç için çok cazip bir şehirdir. Araç fiyatları çok değişken olsa da oto galeri işi yapan birçok esnaf kişi buradan araç bakmaktadır. İstanbul çok büyük bir il olduğu için araç alım satım işinde de ilk sırada yer alıyor. Yani burada çok fazla araç ticareti dönüyor.  Tabi bu kadar araç alım satımı varken trafik de çok fazla. Köprüler her gün çok fazla araç taşımakta. Yaşamak için bir tercih olur mu tartışılır ama araç satmak için de en uygun bir il diyebiliriz.

Peki İstanbul’da araç nerede atılır? Yani sahip olduğunuz aracı nerede satacaksınız. Bunun için size sunulan birçok farklı kaynak ve platform bulunmaktadır. Web sitemiz isinehliburada.com olarak aracınızı sitemize yükleyebilir ve anında gösterim alabilirsin. Araç özelliklerini, marka modelini uygun şekilde girdiğiniz durumda doğru bir görüntüleme sayısına ulaşırsınız. İstanbul Sancaktepe Satılık Araç arıyor isen de yine arama kısmından istediğiniz marka ve modele sahip aracı seçip görebilirsin.

Döviz kuru gündemde çok hareketli olduğu için bu durum araç fiyatlarına da anında yansımaktadır. Sıfır araç fiyatları yükselme yaşarken bunun yanında ikinci el araçların da fiyatı yükselmektedir. Bu durum artık normal olarak karşılanıyor. Bu noktada İstanbul en fazla araç satış sayısına ulaşıyor. Özellikle premium yani lüks araç alım satımında birinci sırada yer alıyor. Eğer sizin de bir lüks aracınız var ise ve satmak istiyorsanız bu il sizin için uygun bir kitle sağlıyor. Eğer lüks bir araç arıyor iseniz de yine bu bölge sizin için uygun alıcıları içeriyor. Premium araçları alacak kişiler yüksek alma hacmine sahip olması gerekir. Bu da büyük illerde mümkün olur. Örneğin yüksek model bir Mercedes aracı doğu illerinde satmak zor olabilir. Ancak İstanbul, Ankara, İzmir veya Bursa gibi illerde satmak daha kolay olabilir.

İstanbul Satılık Araç İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

İstanbul’da araç satın alacak iseniz birkaç kurala kesin olarak dikkat etmeniz gerek. İstanbul Sancaktepe Satılık Araç için ilk adım yasal işlemler denebilir. Çoğu alıcı için noter süreci zor olsa da aslında basit birkaç husus var. Noter aşamasına gelmeden önce de birkaç kontrol yapmanız gerekmekte. Bunlardan biri de aracın borcu olup olmadığıdır. Araç borcu MTV veya trafik cezası da olabilir. Bunu Gelir İdaresi Başkanlığı’nın web sitesinden kontrol edebilirsiniz.

Noter işlemi öncesinde bakmanız gereken diğer husus aracın muayene durumudur. TÜVTÜRK tarafından verilen bu hizmet kontrol edilmelidir. Genelde araç içinde bir muayene kâğıdı olur.

Noterde size lazım olacak belgeler şunlardır;

  • Kimlik kartı; bu bir pasaport veya ehliyet de olabilir. Sonuç olarak resmi makam tarafından size verilmiş olan bir kimlik kartı olmalıdır.
  • Araç ruhsatı; ruhsat sağlam olmalı ve okunamayan bir bölge olmamalı. Ruhsat üzerinde herhangi bir noktada yıpranma varsa kabul edilmez. Bu yıpranma okumaya engel ise araç ruhsatını yenilemesi gerekir.
  • Araç trafik belgesi; bu belge olmadan araç satışı yapılamaz. Aracın trafiğe çıkmaya izinli olduğu belgedir. Eğer aracın zorunlu trafik sigortası yok ise bunun yenilenmesi gerekir.
  • Vekaletname; eğer araç sahibi olarak ruhsat üzerinde yer alan isim gelmeyecek ise o kişi başkasına vekaletname vermelidir.

Sonuç olarak satılık araç hizmeti için web sitemiz size en uygun araçları sunar. Güvenilir bir ortam sunan sitemiz iletişim kısmı bütün herkese açıktır. Bize her an ulaşabilir ve her an destek alabilirsin.

Haber Yorumları